Producent: Wanadoo
Wydawca: Wanadoo
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 1 października 1999
Data premiery w Polsce: 19 kwietnia 2001
Polska wersja: pełna
Platforma: Android, iOS, Mac, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Dracula: Zmartwychwstanie (Dracula: The Resurrection) jest przygodówką przygotowaną przez francuskie studio Wanadoo na Windowsa. Gra zadebiutowała jesienią 1999 we francuskiej wersji językowej, a w lutym 2000 wyszła po angielsku i niemiecku. W 2000 roku ukazała się również na PlayStation, w  2001 – na Macintosha, a w następnych latach na platformy mobilne: Androida (2014), iPada oraz iPhone (2015).

Zmartwychwstanie jest nieformalną kontynuacją powieści Brama Stokera Dracula. Intro cofa nas do Transylwanii do roku 1897, gdy Jonathan Harker wraz z towarzyszami zabijają Draculę i ratują Minę. Właściwa akcja gry toczy się siedem lat po owych wydarzeniach. Jonathan i Mina są małżeństwem i mieszkają w Londynie. Jednak pewnego dnia kobieta znika. Zostawia list, z którego wynika, że jedzie do Transylwanii. Jonathan musi ponownie udać się do zamku Draculi, aby odnaleźć i uratować swoją ukochaną.

Cechy gry:

  • fabuła nawiązująca do klasycznego horroru
  • rozgrywka polegająca na prowadzeniu rozmów i poszukiwaniu przedmiotów potrzebnych do rozwikłania zagadek
  • realistyczna grafika wykonana w technologii Phoenix VR (z możliwością obrotu o 360 stopni po dotarciu do wybranego punktu lokacji)
  • plastyczne wizerunki postaci
  • nastrojowa muzyka i przerywniki filmowe
  • elementy zręcznościowe

W Polsce gra była wielokrotnie wznawiana: przez CD Projekt w serii Fajna Cena (12 września 2001), eXtra Klasyka (wrzesień 2002), Tanie Granie (28 lutego 2003) oraz w numerze specjalnym czasopisma Play DVD 2 / 2003.