Producent: DarkWave Games
Wydawca: Microids Indie
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 24 października 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: iOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Dream Chamber to projekt włoskiego studia DarkWave Games. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej na platformy: Windows, Mac, iPad. 

Jej akcja rozgrywa się w Ameryce lat trzydziestych XX wieku, a głównym bohaterem jest Charlie Chamber – dziedzic bajecznej fortuny i prywatny detektyw samouk. Mężczyzna staje się świadkiem zuchwałej kradzieży, której ofiarą pada jego dziewczyna. Charlie postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę, bowiem posiada on specyficzny dar – fotograficzną pamięć. Jednak szczegóły jest sobie w stanie przypomnieć jedynie w czasie snu. Metodę tę wykorzysta do ponownego odwiedzenia raz już przebadanych lokacji i za jej pomocą odkryje fakty, które umknęły mu na jawie.

Przesłuchania podejrzanych są realizowane w formie mini-gier logicznych, dzięki którym niezłomny Chamber próbuje wychwycić nieścisłości w alibi każdego z podejrzanych. By rozwiązać zagadkę, dodatkowo śledczy zostaje nieraz zmuszony do otwarcia zamka wytrychem lub odtworzenia zniszczonego dokumentu.

Cechy gry:

  • komediowa fabuła, z przymrużeniem oka nawiązująca do klasyki filmów noir i jazzowej atmosfery Ameryki w latach wielkiego kryzysu
  • rozgrywka polegająca na prowadzeniu dialogów, badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • liczne mini-gry, będące formą przesłuchiwania podejrzanych