Producent: Cockroach
Wydawca: Cockroach
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 11 maja 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Producentem The dream machine  jest małe szwedzkie studio Cockroach Inc, mające na koncie kilkanaście gier pecetowych, zarówno zręcznościowych jak i logicznych, wykonanych w technologii Flash.

The Dream Machine zadebiutowała 15 grudnia 2010 w dystrybucji cyfrowej pierwszym epizodem. Całość produkcji zakładała sześć rozdziałów i została ukończona 11 maja 2017 roku. Gra przygotowana na Windowsa i Mac OS X.

The Dream Machine opowiada historię pary małżeńskiej, która przeprowadza się do nowego mieszkania w mieście, które to skrywa tajemnicę. Główny bohater o imieniu Victor znajduję notatkę, która doprowadza go do tytułowej maszyny. Urządzenie pozwala przenieść się użytkownikowi do snów wybranych osób. Victor korzysta oczywiście z takiej okazji i przy pomocy maszyny przenosi się do podświadomości swych sąsiadów oraz żony.

Oprawa graficzna produkcji została wykonana ręcznie z gliny i kartonu, następnie makiety sfotografowano, a całość animowano metodą poklatkową.

Cechy gry:

  • całość gry wykonana ręcznie z gliny i kartonu, a następnie sfotografowane i animowane metodą poklatkową
  • interesujące zagadki logiczne – otwieranie zamków czy rozpracowania kodów jest losowe
  • rozgrywka polegająca na prowadzeniu rozmów z postaciami pobocznymi, badaniu otoczenia, używaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • wciągająca fabuła i klimat niepokoju
  • rozbudowane ścieżki dialogowe
  • thriller psychologiczny