Producent: Hypnotic Ants
Wydawca: Carbon Studio
Wydawca w Polsce: Carbon Studio
Data premiery: 20 lutego 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: gra logiczna,
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Pierwszoosobowa przygodówka logiczna ze studia Hypnotic Ants z Radomia. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Dostępna równiwż na Nintendo Switch (19 listopada 2020). W przygotowaniu jest wersja gry Dreamo VR dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

W grze wcielamy się w Jacka Winslowa, który w wyniku śpiączki zostaje uwięziony w świecie swoich snów. Naszym zadaniem jest odnalezienie i połączenie wspomnień bohatera, co pozwoli mu wrócić do rzeczywistości. Rozgrywka polega na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Dreamo to przygodowa gra logiczna, w której gracz eksploruje osobliwe krajobrazy i rozwiązuje interaktywne kostki-łamigłówki, by poznać tajemnice świata snu. Fabuła gry opiera się na motywach symbolizmu, moralności oraz konsekwencji życiowych wyborów, a dopełnia ją w pełni udźwiękowiona narracja.

Twoje wspomnienia spoczywają uwięzione w Artefaktach, które manifestują się w twoim umyśle jako trójwymiarowe kostki z niedopasowanymi zębatkami. W miarę jak zagłębiasz się w wyśniony krajobraz, maszyneria zawarta w kolejnych kostkach staje się coraz bardziej skomplikowana, co znacznie utrudnia dostęp do zamkniętych części twojej podświadomości.

Wciel się w Jacka Winslowa, znanego farmakologa uwięzionego w śpiączce po tym, jak ledwo uszedł z życiem z wypadku lotniczego. Masz za zadanie odnaleźć i połączyć swoje wspomnienia, aby odzyskać przytomność, w czym pomoże ci głos dr Tary Moreau.

Otoczenie w Dreamo reprezentuje fragmenty wspomnień ukrytych w podświadomości twojej postaci. Sięgnij w głąb umysłu i obserwuj, jak senny krajobraz roztacza się przed twoimi oczami, by ujawnić kolejny skrawek twojej przeszłości i jego znaczenie. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • zadania polegające na ustawianiu trybików na kostce
  • w pełni udźwiękowiona narracja
  • relaksująca forma rozgrywki
  • rozrastający się wyśniony świat
  • fabuła w trzech aktach, oparta na motywach pamięci, wyboru i konsekwencji