Producent: Cryo Interactive Entertainment
Wydawca: Cryo Interactive Entertainment
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: 21 listopada 2001
Data premiery w Polsce: 11 lipca 2002
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Znany twórca „dorosłych” gier przygodowych, francuska firma CRYO, stworzyła grę specjalnie dla dzieci. „Dorosłą” w swym szkielecie przygodowym i fabularnym, lecz zarazem odpowiednio dostosowaną do zainteresowań młodego odbiorcy. I chociaż niesie ona w sobie solidną i rzetelną dawkę wiedzy, to nie jest ona przekazywana wprost. Stara zasada „uczyć  przez zabawę” doskonale sprawdza się w świecie gier komputerowych.

Gra Dzieci Egiptu rozgrywa się w fascynującym starożytnym Egipcie. Młody gracz wraz z przyjaciółmi, których napotka na swojej drodze, przeżyje wiele niesamowitych przygód. Odnalezienie zagubionej dziewczynki, rozprawienie się ze złym czarownikiem czy ominięcie niebezpieczeństw z pomocą sympatycznej mumii. Równie niezwykli okazują się towarzysze wyprawy: smok-chwalipięta o prawdziwie smoczym apetycie; zagadkowy i tajemniczy kot; wielki, kamienny Sfinks oraz strasznie gruby, ale jednocześnie przesympatyczny hipopotam. Każdy z nich ma swoje przywary czy kaprysy, lecz razem tworzą barwną i śmieszną kompanię. Służą także pomocą graczowi w pokonywaniu kolejnych etapów gry. Wysoki poziom merytoryczny gwarantuje postać pani Sandrine Bernardeau, specjalistki od zagadnień starożytnego Egiptu, która objęła pieczę naukową nad grą. (źródło: Cenega)

Cechy gry:

  • dane historyczne zawarte w grze zaaprobowane przez Reunion des Musees Nationaux i Sandrine Bernardeau, specjalistkę od zagadnień starożytnego Egiptu
  • przyjemna trójwymiarowa oprawa graficzna
  • szereg mini gier, w które możemy zagrać z towarzyszami zabawy
  • zintegrowana encyklopedia multimedialna

Reedycje: CyberMycha Extra 02/ 2004