Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 26 sierpnia 2011
Data premiery w Polsce: 24 grudnia 2014
Polska wersja: napisy
Platforma: iOS, Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: komiksowa, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Projekt Jana Müllera-Michaelisa z niemieckiego studia Daedalic Entertainment, będący kontynuacją powstałej w 2008 roku przygodówki Edna & Harvey: The Breakout. Gra dostępna na Windowsa, Liniksa i Macintosha. W Polsce zadebiutowała 24 grudnia 2012 roku w wersji elektronicznej, a 25 stycznia 2013 pojawiło się jej wydanie pudełkowe. Od 15 sierpnia 2018 dostępna na Apple iOS, a od 14 sierpnia 2019 na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Czy gnomy istnieją? Jedno jest pewne – Lilli je widzi. I jak się okazuje, wychodzi jej to nawet na dobre. Uczynne małe stworki ukrywają bowiem przed nią wszystkie złe i nieprzyjemne rzeczy, o których wolałaby nie wiedzieć i nie pamiętać. Czy to nie jest jednak oznaka większego problemu?

W Harvey’s New Eyes wcielisz się w postać Lilli, uczennicy szkoły klasztornej. Ta, na pierwszy rzut oka, grzeczniutka dziewczynka skrupulatnie wypełnia wszystkie polecenia matki przełożonej, nawet te najbardziej niesprawiedliwe, skrzętnie ukrywając przed światem swoją złość i dziecięce odruchy. Jedyną przyjaciółką i powiernicą Lilli jest Edna. Kiedy jednak w klasztorze składa wizytę słynny dr Marcel, Edna nagle zapada się pod ziemię. Kto stoi za zniknięciem Edny? Lilli musi to odkryć, a przy okazji nauczyć się łamać zakazy. (źródło: www.cdp.pl)

Cechy gry:

  • humorystyczna fabuła
  • komiksowa grafika ze wsparciem dla wyświetlania obrazu HD
  • rozgrywka polegająca na interakcji z innymi postaciami, eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu łamigłówek; obecność mini-gier
  • ilustracja muzyczna – Thomas Höhl, Tino Müller, Jan-Peter Pflug z Periscope Studio