Producent: Cryo Interactive
Wydawca: Cryo Interactive
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 15 września 2000
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: Mac, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Edukacyjna przygodówka wydana w 2000 roku na Windowsa, w 2001 również na PlayStation, a w 2012 na Macintosha. Stanowi drugą część cyklu gier tworzonych przez Cryo, a poświęconych starożytnemu Egiptowi. Pierwsza odsłona serii – Egypt 1156 B.C. – oraz trzecia – Egypt III – nigdy nie zostały wydane w polskiej wersji językowej.

Akcja Egypt II: The Heliopolis Prophecy przenosi nas do roku 1350 przed naszą erą, do Egiptu pod rządami Amenofisa III. Gracz wciela się w postać Tifet – młodej lekarki z miasta Bubastis. Dziewczyna zostaje wezwana do Heliopolis przez umierającego ojca. Na miejscu orientuje się, że miasto pustoszy zaraza. Tifet poprowadzi śledztwo, by ustalić źródło tajemniczej epidemii, i spróbuje znaleźć na nią sposób. Nie będzie to ani łatwe, ani bezpieczne, bo są ludzie, którym zależy na rozprzestrzenianiu się choroby.

Cechy gry:

  • wierna wirtualna rekonstrukcja Egiptu sprzed trzech tysięcy lat, dokonana przy współudziale historyków
  • wprowadzenie trybu zwiedzania wirtualnego Heliopolis
  • dostęp do encyklopedii z informacjami o egipskich zabytkach, zwyczajach i wierzeniach
  • realistycznie odwzorowane lokacje z możliwością swobodnego rozejrzenia się po dotarciu do wybranego punktu (animacja na silniku 3D Omni)
  • rozgrywka polegającą na eksploracji, używaniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów z postaciami i rozwiązywaniu łamigłówek logicznych
  • elementy zręcznościowo-czasowe

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • uruchomienie bez instalacji – zobacz