Producent: Golden Glitch
Wydawca: Golden Glitch
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 22 lipca 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, symulacja,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra przygodowa ze studia Golden Glitch z Seattle. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa.

Elsinore to zapętlona w czasie gra przygodowa point-and-click, osadzona w świecie szekspirowskiego HamletaElsinore łączy elementy symulacji społecznej, dynamiczną historię i świat pełen różnorodnych postaci z tajemnicami do odkrycia.

Pewnej letniej nocy Ofelię budzi straszny koszmar: za cztery dni wszyscy w zamku Elsinore będą martwi, a ona sama zostanie wrzucona w pętlę czasową, z której nie będzie mogła się wydostać. Zmuszona do przeżywania w kółko tych samych czterech dni, Ofelia postanawia zrobić wszystko, aby zmienić przyszłość. Czy jej się to uda?

  • W Elsinore historia rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Co cztery dni pętla resetuje się i zyskujesz szansę na zmianę losu mieszkańców zamku Elsinore.
  • Dynamiczny silnik opowieści: Elsinore używa silnika symulacji opowieści, aby określić, które zdarzenia występują w Twojej rozgrywce. Kłam, przebaczaj, plotkuj, zaprzyjaźniaj się lub niszcz – akcje, które możesz podjąć na każdym etapie, są liczne, a gra natychmiast reaguje.
  • Inteligentne zachowanie postaci: Każda postać ma własne życie, swoje zajęcia, pragnienia i plany. Nawet najmniejsza interakcja z bohaterami zmienia otaczający Cię świat.
  • Gromadzenie doświadczeń: Za każdym razem, gdy resetuje się pętla czasowa, Ofelia pamięta, czego się nauczyła podczas wcześniejszej rozgrywki. To umożliwia prowadzenie fabuły w innych kierunkach.
  • Oddziaływanie na bohaterów: Postacie bohaterów są złożone i pełne tajemnic. Poznanie motywów ich działania jest nie tylko częścią historii. Jest konieczne, by Ofelia przetrwała.
  • Decyzje dotyczące życia lub śmierci: W szekspirowskim świecie wiele wątków kończy się tragicznie, a bohaterów spotyka przerażający los. Czasami jedynym wyjściem okaże się ucieczka. (opis wydawcy)