Wydawca w Polsce: The End of the Sun Team
Data premiery: 2 kwietnia 2024
Data premiery w Polsce: 2 kwietnia 2024
Polska wersja: pełna
Platforma: PC, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),

Opis gry:

The End of the Sun jest pierwszoosobową grą eksploracyjno-przygodową, bazująca na historii, osadzoną w słowiańskim świecie. Jest to seria tajemniczych zdarzeń, która spotyka zwyczajnych ludzi zamieszkujących małą wioskę, gdzie linia pomiędzy mitem a rzeczywistością zaczyna się niebezpiecznie zacierać.

Jako Żerca obdarzony zdolnością podróżowania w czasie, oraz wiedzą o Navi, czyli przestrzeni, gdzie kształtują się ludzkie losy, przybywasz do tajemniczej wioski w celu odnalezienia swojego przyjaciela. W wiosce jednak nie zastajesz nikogo, a bynajmniej nie tak, jakbyś tego chciał. Widzisz dookoła jedynie dogasające ogniska.

Historia inspirowana słowiańską mitologią i legendami. Ukazująca zdarzenia dziejące się podczas czterech największych słowiańskich świąt, w czasie czterech pór roku, znacznie oddalonych od siebie w czasie. Pokazująca zarówno tajemnicze zdarzenia jak i kulturę oraz zwyczaje ludzi w nietypowy sposób. Gra czerpie zarówno z gier przygodowych, jak i gier eksploracyjnych z nietypowymi zagadkami do rozwiązania, jednak to fabuła stoi tutaj na pierwszym miejscu.