Producent: Stelex Software
Wydawca: Stelex Software
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 12 stycznia 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: fantasy,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Klasyczny point-and-click ze szwajcarskiego studia Stelex Software, znanego również z darmowej przygodówki I Misteri di Maggia. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej (Steam) na Windowsa i Mac OS X.

Eselmir and the five magical gifts jest inspirowany powieściową sagą fantasy zatytułowaną Pirin, której autorem jest Sebastiano B. Brocchi. Jej akcja toczy się w rozległym świecie, rządzonym przez potężne bóstwa i starożytne zaklęcia, zamieszkałym przez ludzi i tajemnicze stworzenia.

Eselmir należy do starożytnej rasy Pirinów. Jest półbogiem – potomkiem wróżki i śmiertelnika. Jako kapłan zostaje poświęcony bogini czasu i to od niej dostaje pewnej nocy niezwykłą misję do wykonania. Musi odnaleźć pięć zaginionych artefaktów należących do dawno zmarłego protoplasty Pirinów, króla Theosona. Ponoć Theoson został z nimi pochowany, więc Eselmir wyrusza na poszukiwanie jego grobowca. W drodze do celu bohater zrealizuje wiele mniej lub bardziej absorbujących zadań pobocznych.

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana starożytną mitologią i średniowiecznym folklorem
  • bogata, ręcznie rysowana grafika 2D z ponad 170 lokacjami (Visionaire Studio)
  • ponad 140 postaci pobocznych
  • rozgrywka polegająca głównie na badaniu otoczenia, rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych, prowadzeniu dialogów i czytaniu dokumentów
  • proste elementy zręcznościowe
  • oryginalna ścieżka muzyczna – Marco Santilli, Filippo Zanoli, Reydana, Francesca Lago