Producent: White Paper Games
Wydawca: White Paper Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 25 marca 2014
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Ether One to debiutancka przygodówka niewielkiego studia deweloperskiego z Manchesteru, którego założycielami są Benjamin Hill i Pete Bottomley. Gra wystartowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Angielska wersja na PlayStation 4 pojawiła się 6 maja 2015 w dystrybucji cyfrowej, a 25 września 2015 zadebiutowała w pudełku.

Tworząc wersję na PlayStation 4, producenci przenieśli grę na Unreal Engine 4 i podobnej konwersji dokonali w stosunku do wersji pecetowej gry. Odświeżony Ether One: Redux ukazał się również na płycie DVD (24 września 2015).

Akcja gry toczy się w świecie, w którym możliwa jest walka z demencją poprzez odtwarzanie wspomnień pacjenta. Taką terapią zajmuje się Ether Institute of Telepathic Medicine. W grze wcielamy się w postać rekonstruktora – człowieka, który z ramienia owego instytutu wnika w umysł pacjenta, dociera do jego wspomnień i pomaga uleczyć chorobę. Wraz z nim trafiamy do małego angielskiego miasteczka o nazwie Pinwheel, gdzie rozwiązując zagadki, szukamy artefaktów ważnych dla 69-letniej Jean. Próbujemy odkryć jej tajemnice i przyczyny traumy, która ją dotknęła. Jednak wkrótce gracz zaczyna się orientować, że nie wszystko tu jest tak oczywiste, jak zdawało się na początku. W końcu musimy znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest tajemnicza pacjentka i na czym naprawdę polega nasza rola w tej sprawie.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na badaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek (zagadki nie są obowiązkowe dla ukończenia gry)
  • ścieżka muzyczna – Nathaniel Jorden Apostol
  • w roli narratora – Benjamin Hill