Producent: The Chinese Room
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wydawca w Polsce: Sony Computer Entertainment Europe
Data premiery: 11 sierpnia 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,

Opis gry:

Eksploracyjna przygodówka z brytyjskiego The Chinese Room, wydana premierowo na konsolę PlayStation 4. Od 14 kwietnia 2016 dostępna w wersji Windows (Steam).

Yaughton, Shropshire, Anglia. Godzina 06:37 rano, 6 czerwca 1984 roku. Gdzieś pośród wiejskich krajobrazów hrabstwa Shropshire majaczy opuszczona wioska Yaughton. Na podwórku leżą porzucone zabawki, po pogrążonym w głębokiej ciszy cmentarzyku wiatr rozwiewa ulotki o kwarantannie. Na ziemi Appletona szumi zapomniane zboże. Ptaki leżą tam, gdzie przyszło im spaść. Dziwne głosy złowróżbnie przebijają przez fale radiowe, a niezebrane przez nikogo pranie smętnie wisi na sznurze. Telewizyjne kanały są puste. A ponad tym wszystkim górują teleskopy na punkcie obserwacyjnym, na próżno wypatrujące martwych gwiazd w nieskończonym mroku. Ktoś jednak pozostał… Ktoś, kto spróbuje rozwikłać tajemnicę.

Zanurz się w tej przygodówce o bogatej i głębokiej strukturze, która wyszła z wielokrotnie nagradzanego studia The Chinese Room. Przekonaj się, co się stało w ostatnich dniach istnienia Yaughton Valley. Odkryj ślady zaginionej społeczności, dotrzyj do fragmentów wydarzeń i wspomnień, aby złożyć w całość historię apokalipsy.

Z piękną i bogatą w szczegóły strukturą otwartego świata oraz z niepokojącą ścieżką dźwiękową gra Everybody’s Gone to the Rapture stanowi nielinearną opowieść w najlepszym wydaniu. (źródło: PlayStation Polska)

Cechy gry:

  • sterowanie – joystick, klawiatura i mysz
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)

Wymagania sprzętowe:

  • konsola PlayStation 4