Producent: Simbiosis Interactive
Wydawca: Sir-tech Software, Telstar Electronic Studios
Wydawca w Polsce: Marksoft
Data premiery: 11 sierpnia 1996
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantasy,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: ikony poleceń,

Opis gry:

Stara przygodówka fantasy na platformy DOS i Windows 95. W Polsce wydana przez MarkSoft po angielsku z polską instrukcją.

Dawno, dawno temu żyli Mecubarowie – zacny, starożytny ród, który sprawował absolutną władzę nad światem. W ich baśniowym królestwie w doskonałej harmonii żyły obok siebie dziwne istoty, czarodziejskie stwory i ludzie. Wolno mijały spokojne lata pełne radości i szczęścia. Jednakże okres sielanki miał swój nagły kres. Oto pewien ambitny i chciwy człowiek o imieniu Ismael, który dzięki sprytowi uzyskał znaczne wpływy, zapragnął zdobyć jeszcze większa władzę. W tym celu wraz z czterema kompanami począł knuć spisek. Jego wysiłki, choć daremne, wywołały jednak potężne w skutkach konsekwencje.

Mecubarowie szybko odkryli zuchwały plan. Ich zemsta była tak straszliwa, że wywołała kataklizm w całej krainie. Cztery pory roku zostały uwięzione w nieprzenikalnych kryształach i ukryte na antypodach baśniowego świata. Spiskowców ujęto i skazano na wygnanie, a główny winowajca i prowodyr Ismael przepadł bez wieści.

Jako świeżo upieczony podróżnik o imieniu Quickthorpe masz za zadanie odszukać mistyczne klejnoty znajdujące się na czterech wyspach należących do Mecubarów. Dzięki nim możesz ocalić towarzyszy. Jednak aby osiągnąć swój cel, musisz wykazać się wieloma talentami. Wśród nich najważniejsze to spostrzegawczość, zdolność do logicznego myślenia i łatwość podejmowania szybkich decyzji. Na swej drodze spotkasz wiele barwnych postaci. Niektóre z nich mogą być bardzo pomocne, ale pamiętaj – w krainie Fable rządzą prawa nieznane w naszym świecie. (źródło: MarkSoft)