Producent: Quantic Dream
Wydawca: Atari, Infogrames
Wydawca w Polsce: Licomp Empik Multimedia, CD Projekt
Data premiery: 16 września 2005
Data premiery w Polsce: 18 listopada 2005
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, Linux, Mac, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: akcja, fantastyka, thriller,
Styl graficzny: grafika 3D, (FPP/TPP),
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Przygodówka akcji z francuskiej kompanii Quantic Dreams – twórców Omikrona: The Nomad Soul i Heavy Rain. Gra powstała na platformy: Windows, PlayStation 2, Xbox (2005) i Xbox 360 (2007). Na rynku amerykańskim znana jako Indigo Prophecy.

29 stycznia 2015 wydawca Aspyr Media wypuścił odświeżoną przez Quantic Dream grę, zatytułowaną Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered (na platformy: Windows, Mac, Linux, Mobile). W nowej wersji poprawiono grafikę i dodano kontrolery Sony i Microsoftu. Ta wersja gry jest dostępna w dystrybucji cyfrowej między innymi na Steamie. Wyszła również na Androida (1 marca 2016) oraz PS4 (18 lipca 2016).

Nowy Jork, styczeń 2009. Miasto jest sparaliżowane przez obfite opady śniegu. W toalecie pewnej restauracji miało miejsce tajemnicze morderstwo. Morderca jest przeciętnym człowiekiem. Nie ma pojęcia, kim jest jego ofiara. I nie wie, dlaczego zabił. Ale to nie jedyny taki wypadek. W całym Nowym Jorku zwykli obywatele zabijają bez powodu całkiem nieznane im osoby. Jedynym ogniwem łączącym wszystkie morderstwa jest taki sam rytualny sposób ich popełnienia. Ma to związek z pradawną przepowiednią o narodzeniu Indigo Child – nieskazitelnie niewinnej istoty o ogromnej mocy i wszechwiedzy. Gracz wciela się równocześnie w cztery postaci: jest mordercą – Lucasem Kanem, detektywem Carlą Valenti, jej partnerem – inspektorem Tylerem Milesem oraz bratem mordercy – księdzem Markusem Kanem. Jego zadaniem jest odkrycie prawdy, dlaczego doszło do tych morderstw i kto za nimi stoi. (źródło: www.cdprojekt.pl)

Cechy gry:

  • mroczna, rozbudowana fabuła – kombinacja filmu i gry
  • sterowanie na przemian czterema bohaterami
  • ekran podzielony w systemie multi view, co pozwala graczowi oglądać wydarzenia z różnych punktów widzenia i grać według różnych scenariuszy.
  • wpływ na psychikę każdego z bohaterów poprzez wybór określonego przebiegu akcji i ich kondycji psychicznej
  • elementy zręcznościowe

Reedycje:

  • w serii Fajna Cena, 13 kwietnia 2007, CD Projekt
  • w serii TopSeller, 27 września 2007, CD Projekt
  • w serii eXtra Klasyka: XK Hit, 28 kwietnia 2008, CD Projekt
  • z czasopismem Play 4 / 2009