Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 9 kwietnia 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: interfejs
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: gra logiczna,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Humorystyczna przygodówka z niemieckiego studia Daedalic Entertainment, przygotowana na platformy: Windows, Mac OS X  i Linux. Gra jest dostępna od 20 października 2016 na konsolę Wii U, a od 12 maja 2021 na Nintendo Switch. Znana również jako Fire: Ungh’s Quest.

Fire zadebiutowała w wersji cyfrowej z interfejsem w 26 językach (także po polsku). Poza nim w grze nie ma innych napisów ani dialogów. Mechanizm rozgrywki Fire zbliżony jest do Machinarium czy Violett. Postacie komunikują się niewerbalnie, za pomocą dymków z obrazkami. W grze nie ma ekwipunku. Postać może nosić przy sobie maksymalnie jeden przedmiot. Sterowanie jest uproszczone, a zagadki niezbyt skomplikowane.

Fire to gra zaprojektowana jako intuicyjna łamiglówka. Mówiąc krótko, to niesamowita historia, w której odbywasz podróż do epoki kamienia i masz przed sobą najtrudniejsze zadanie tamtych czasów: poszukiwanie ognia!

Bohaterem opowieści jest uroczo chaotyczny Neandertalczyk Ungh, który zasypia podczas pełnienia swojej pierwszej nocnej warty. Rankiem następuje katastrofa: okazuje się, ze ogień zniknął, a Ungh zostaje wyrzucony ze swojej wioski. Teraz musisz przeszukać każdy zakątek i pomóc mu znaleźć nowy płomień. Nieważne, czy trzeba szukać we wnętrzu dinozaura, w wulkanie czy odbyć podróż w czasie, Ungh zrobi wszystko, by znaleźć nowy płomień. Odrobina logiki pomoże Ci rozwiązać wszystkie zagadki, a w Twoich poszukiwaniach nie bedzie żadnych ograniczeń. Strzelaj kokosami z trąby mamuta, zamień się w zwierzę albo ocal piękną pannę z rąk Octo-Bossa. (źródło: Steam)

Cechy gry:

  • postacie porozumiewają się za pomocą dymków z obrazkami
  • humor
  • cykl dnia i nocy istotny do rozwiązywania zagadek
  • rozgrywka polegająca na eksploracji świata, rozmawianiu z postaciami pobocznymi i rozwiązywaniu zagadek
  • 10 pięknie narysowanych plansz
  • ścieżka dźwiękowa  -Tilo Alperman (The Night of the Rabbit)