Producent: Gingertips Game Studio
Wydawca: Gingertips Game Studio
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 marca 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: fantastyka,
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

FoxTail to projekt Gingertips Game Studio, firmowany przez ukraińskiego artystę Artema Vodoriza. Gra zadebiutowała pierwszym rozdziałem w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa 1 marca 2018 (wczesny dostęp).

Zainspirowany starymi grami, FoxTail czerpie z takich klasyków, jak Legend of Kryandia , King’s Quest i Monkey Island. Wierny point-and-clickom FoxTail to cudownie animowana przygoda z pikselami, rozbudowaną historią i trudnymi zagadkami. (opis producenta)

Bohaterką opowieści jest lisiczka o imieniu Leah – studentka National University of Natural Sciences. Leah dobrze się uczy, uprawia sport, ma doskonałe relacje ze swoim chłopakiem i jak dotąd nie doświadczyła przeciwności losu. Ale to się zmienia… Zerwanie z ukochanym, zawalony egzamin i wydalenie ze studiów – życie Leah toczy się ku krawędzi. By spokojnie przemyśleć sytuację, Leah wsiada do pociągu i jedzie odwiedzić swoją babcię. Wydaje jej się, że powrót do miejsc znanych z dzieciństwa pomoże jej uporać się z problemami, jednak w górskiej wiosce staje przed nią poważne wyzwanie. Babcia jest chora. Żeby ją wyleczyć, trzeba przygotować specjalną miksturę, a najpierw znaleźć jej składniki. Leah wyrusza na poszukiwania.

Cechy gry:

  • rozbudowana historia z wieloma postaciami i zadaniami pobocznymi
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, prowadzeniu dialogów oraz rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych
  • tryb gry z podpowiedziami i bez nich
  • dziennik bohaterki