Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 16 kwietnia 1993
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: komedia, western,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: ikony poleceń,

Opis gry:

Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist to jedna z niewielu przygodówek osadzonych w realiach Dzikiego Zachodu (inne tytuły z tego nurtu to m.in. 3 czaszki Tolteków, Fenimore Fillmore: The Westerner oraz Fenimore Fillmore: Zemsta). Grę w 1993 r. opracował duet ze Sierry – Al Lowe (seria Leisure Suit LarryTorin’s Passage) oraz Josh Mandel (Space Quest VI). W 1994 r. ukazała się wersja płytowa, która w stosunku do dyskietkowej była bogatsza o głosy bohaterów (ale uboższa o 15% wyciętych dialogów). W wersji cyfrowej gra dostępna na gog.com.

Gra posiada specyficzne zabezpieczanie przed piractwem – przepisy do sporządzanych przez Freddy’ego leków opisano w załączonej do pudełka instrukcji, bez których rozgrywka jest niemożliwa.

Jest rok 1888. Do kalifornijskiego miasteczka Coarsegold przybywa Freddy Pharkas – niegdyś zawadiacki rewolwerowiec, a obecnie farmaceuta z odstrzelonym uchem. Aptekarski interes Freddy’ego prosperuje tylko do pewnego czasu, albowiem wskutek dziwnych zjawisk i wypadków mieszkańcy zaczynają masowo zamykać swoje sklepy i opuszczać Coarsegold. Niezłomny aptekarz będzie musiał nie tylko zadbać o dobro pobratymców, zwalczając m.in. plagę pierdzących koni czy najazd chmary ślimaków, ale i odkryć pewien szemrany spisek.

Opis gry:

  • specyficzny humor sytuacyjny i słowny w realiach westernu
  • rozgrywka polegająca na gromadzeniu i używaniu przedmiotów, eksploracji, rozmowach z postaciami, rozwiązywaniu łamigłówek oraz sporządzaniu leków
  • obecność elementów zręcznościowo-czasowych
  • możliwa śmierć bohatera – pożądane częste zapisy gry
  • postępy mierzone punktami
  • muzyka – Aubrey Hodges