Producent: LucasArts
Wydawca: LucasArts
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group, Licomp Empik Multimedia
Data premiery: 2 maja 1995
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Platforma: DOS, iOS, Linux, Mac, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z elementami zręcznościowymi według projektu Tima Schafera, twórcy i współtwórcy takich gier na pecety jak: Grim Fandango, Psychonauts, pierwszych dwóch części Monkey Island i Day of the Tentacle. Gra najpierw pojawiła się w wersji na komputery osobiste, później na Macintosha.

Akcja Full Throttle toczy się w przyszłości, kiedy to poduszkowce z napędem antygrawitacyjnym wypierają tradycyjne pojazdy. W grze wcielamy się w postać Bena – przywódcy motocyklowego gangu o nazwie Polecats. Podczas przejażdżki autostradą Ben powoduje niegroźne uszkodzenie luksusowego poduszkowca. Jego właściciel, Malcolm Corley, każe dogonić gang, jednak nie zgłasza żadnych pretensji, ale wspomina wraz z motocyklistami młodość i czasy, gdy zakładał własną firmę, obecnie ostatniego producenta staroświeckich motorów. Do rozmowy wtrąca się Adrian Ripburger, zastępca Malcolma w jego przedsiębiorstwie. Ripburger chce wynająć Bena i jego przyjaciół do stworzenia honorowej eskorty dla Corley’a, który wybiera się na doroczny zjazd akcjonariuszy. Gdy Ben odmawia, ochroniarze Ripburgera ogłuszają go, wrzucają do śmietnika i uszkadzają jego motocykl. Rzecz jasna, Ben nie może tego puścić płazem.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na rozmowach z bohaterami, eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek oraz walce z przeciwnikami w trakcie drogowych pojedynków
  • połączenie dwu- i trójwymiarowej grafiki
  • profesjonalny angielski dubbing – między innymi Roy Conrad jako Ben i Mark Hamill jako Adrian Ripburger
  • ścieżka muzyczna autorstwa hard rockowego zespołu The Gone Jackals
  • elementy zręcznościowo-czasowe, można zginąć

Polskie reedycje (angielska wersja językowa z polską instrukcją na płycie):

  • 20 czerwca 1997, Licomp Empik Multimedia
  • w serii LucasArts Classic, 10 kwietnia 2001, Licomp Empik Multimedia

Full Throttle: Remastered – wersja gry odświeżona przez studio Double Fine – zadebiutowała 18 kwietnia 2017 roku w wersji cyfrowej (GOG i Steam). Dostępna na kilka platform: Apple iOS, Linux, Macintosh, PlayStation 4, PS Vita i Windows. Materiały do tej wersji gry: