Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line, Activision
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group
Data premiery: 30 czerwca 1995
Data premiery w Polsce: 5 maja 1996
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Platforma: DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Druga część przygód Gabriela Knighta – bohatera wymyślonego przez Jane Jensen. Zrealizowana z zastosowaniem techniki full motion video jest  interaktywną historią, w której w postaci bohaterów wcielili się prawdziwi aktorzy. Została przygotowana w wersji DOS, Windows i Macintosh. W wersji cyfrowej pojawiła się 23 lutego 2010 na GOG-u, a 29 sierpnia 2016 na Steamie.

Gabriel poznał już dzieje swojej rodziny i wie, że jego przeznaczeniem jest bycie Shattenjägerem, czyli walczącym z siłami zła łowcą cieni. Mieszka w rodowym zamku w Bawarii, gdzie odwiedza go Grace Nakimura. Wspólnie rozpoczynają śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki z pobliskiego miasteczka, gdyż istnieje podejrzenie, że wilk, który zaatakował dziecko, nie jest zwykłym zwierzęciem.

Gabriel Knight 2 pojawił się w Polsce dwukrotnie (także w 2003 roku w drugim wydaniu specjalnym Play DVD), ale nigdy nie został oficjalnie spolonizowany. Program nie wyświetla transkrypcji dialogów, jednak angielski tekst jest do pobrania między innymi ze strony Sierra Help PagesFanowskie spolszczenie gry jest dostępne na stronie Graj po polsku.

Cechy gry:

  • rozbudowana fabuła, nawiązująca do bawarskich legend i faktów dotyczących życia króla Ludwika II i kompozytora Ryszarda Wagnera
  • śledztwo polegające na prowadzeniu rozmów, czytaniu dokumentów, z rzadka używaniu przedmiotów
  • ponad 80 lokacji, niektóre wzorowane na rzeczywistych miejscach
  • ilustracja muzyczna autorstwa Roberta Holmesa
  • elementy zręcznościowe, można zginąć

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronach Sierra Help Pages.