Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line, Activision
Wydawca w Polsce: CD Projekt, Mirage, Digital Multimedia Group
Data premiery: 17 grudnia 1993
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Platforma: DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: ikony poleceń,

Opis gry:

Sins of the Fathers to pierwsza przygoda Gabriela Knighta, bohatera stworzonego przez Jane Jensen w amerykańskim studio Sierra On-line. Początkowo wydana tylko na dyskietkach 3.5 cala, wkrótce ukazała się też w wersji mówionej na płycie. Zadebiutowała w 1993 roku wydaniem dla DOS-a i Windows 3.1, a rok później wyszła na Macintosha. W dystrybucji cyfrowej pojawiła się 28 stycznia 2010 na GOG-u i 29 sierpnia 2016 na Steamie.

Knight jest pisarzem. Mieszka w Nowym Orleanie, gdzie prowadzi niewielką księgarnię z białymi krukami. Zatrudnia Grace Nakimurę – doktorantkę filozofii na uniwersytecie w Yale, która podczas letnich wakacji postanowiła sobie trochę dorobić. Wkrótce kobieta okaże się nieocenioną pomocą we wszystkich śledztwach Gabriela.

Akcja gry toczy się współcześnie. Nowym Orleanem wstrząsa wieść o brutalnej zbrodni, związanej prawdopodobnie z sektą wyznawców voodoo. Gabriel Knight – alter ego gracza – postanawia przyjrzeć się sprawie, a potem wykorzystać ten wątek w powieści, którą zamierza napisać. Jednak prywatne śledztwo prowadzi go w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Bohater trafia między innymi do pewnego zamczyska w Bawarii, by poznać tajemnicę swojej rodziny i własne, niezwykłe przeznaczenie.

Gra ukazała się w Polsce dwukrotnie (po raz drugi w 2001 roku jako dodatek do piątego numeru czasopisma Reset), jednak nie doczekała się polonizacji. W angielskiej wersji mówionej w role postaci wcielili się profesjonalni aktorzy między innymi: Tim Curry, Mark Hamill, Michael Dorn, Leah Remini.

Cechy gry:

  • mroczna, skomplikowana fabuła
  • zagadki związane z gromadzeniem i używaniem przedmiotów, prowadzenie rozmów
  • dwuwymiarowa ręcznie malowana grafika; niektóre lokacje odwzorowują rzeczywiste miejsca
  • bohater może zginąć

Minimalne wymagania sprzętowe i uruchamianie:

  • wersję DOS-ową można uruchomić w emulatorze DOSBox lub ScummVM