Producent: The Voxel Agents
Wydawca: The Voxel Agents
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 20 września 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Rozygrywka: gra logiczna,

Opis gry:

Surrealistyczna przygodówka z australijskiego studia The Voxel Agents. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na kilka platform: Windows, Mac OS X, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Od 17 maja 2019 gra dostępna na Apple iOS.

Arina i Frendt, para najlepszych przyjaciół, rozpoczyna wędrówkę po tętniących życiem, odrealnionych wyspach-ogrodach pełnych codziennych przedmiotów z ich dzieciństwa. Oboje wybiorą się w emocjonalną podróż, która podda próbie znaczenie łączącej ich przyjaźni: stworzone wspólnie wspomnienia, rzeczy, z których trzeba zrezygnować, i to wszystko, o co trzeba za wszelką cenę walczyć.

Para przyjaciół – zagubiona w tajemniczym świecie, w którym przyczyna i skutek dowolnie zamieniają się miejscami – odkrywa, że czas płynie we wszystkich kierunkach. Poprowadź ich tak, aby zdołali rozwiązać zagadki i dotrzeć na szczyt każdej wyspy. Śledź losy tej dwójki przeżywającej kolejne znaczące chwile. Patrz, jak rozświetlają konstelacje i rzucają blask na wątki słodko-gorzkiej opowieści. (źródło: opis wydawcy)

Cechy gry:

  • rozgrywka skupiająca się na eksploracji i zagadkach logicznych polegających na manipulowaniu czasoprzestrzenią
  • relaksująca, ambientowa ścieżka muzyczna