Producent: Autumn Moon Entertainment
Wydawca: dtp entertainment AG, THQ, Viva Media
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 6 listopada 2009
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Ghost Pirates of Vooju Island to gra przygodowa o piratach opracowana przez Autumn Moon Entertainment. Oryginalna koncepcja i projekt został napisany przez Williama Billa Tillera, który był również odpowiedzialny za wizualny wygląd gry The Curse of Monkey Island. Gra została wydana w listopadzie 2009 w Niemczech, w Europie 19 lutego 2010, a w Stanach Zjednoczonych 30 sierpnia 2010 roku. Zadebiutowała na Windowsa w wersji płytowej (1 CD). Od 2 stycznia 2015 dostępna na Steamie.

W grze sterujemy trójką bohaterów: kapłanem vooju zwanym Papa Doc, piratką Jane Sterling i okrętowym kucharzem o przydomku Blue Belly. Wszyscy oni zostali przeklęci przez złą królową Zimbi i zamienieni w duchy. Współpracując ze sobą,  muszą znaleźć sposób na odwrócenie klątwy.

Bohaterowie są w stanie wchodzić w interakcję ze światem albo normalnie, albo opuszczają swoje ciała i wchodzą w interakcję jako duchy. Jako duchy potrafią poruszać się po ścianach i manipulować rzeczami, nie będąc widzianymi ani słyszanymi przez większość postaci. Jednak ze względu na to, że są duchami, niestety nie są w stanie przejść lub dotknąć pewnych barier chroniących przed duchami, takich jak linia soli. Aby to osiągnąć, muszą znaleźć sposoby na usunięcie barier za pomocą innych środków.

Każda postać jest wyposażona w zestaw indywidualnych umiejętności. Bohaterowie są również w stanie komunikować się ze sobą telepatycznie i mogą używać nawzajem swojego ciała, aby rozwiązać pewne zagadki, których w pojedynkę żadne z nich nie jest w stanie rozwiązać.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na rozmowach z bohaterami, eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • trzej bohaterowie są w stanie wchodzić w interakcję ze światem albo w normalnej postaci, albo opuszczają swoje ciała i wchodzą w interakcję jako duchy
  • każda postać jest wyposażona w zestaw wyjątkowych umiejętności, wymuszając konieczność współpracy