Producent: Coktel Vision
Wydawca: Coktel Vision, Sierra On-Line, Tomahawk
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 6 kwietnia 1991
Data premiery w Polsce: 24 września 2009
Polska wersja: napisy
Platforma: Amiga, Android, Atari, iOS, DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: fantasy, komedia, logiczna,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: gra logiczna,
Sterowanie: ikony poleceń,

Opis gry:

Pierwsza z czteroczęściowej serii gier o goblinach, wyprodukowana przez francuskie studio Coktel Vision. Najpierw ukazała się w wersji DOS i Macintosh, później na Amigę i Atari ST. W 2010 firma DotEmu wydała grę na Windowsa oraz iPhone, a w 2014 roku na Androida.

Akcja gry toczy się w magicznej krainie goblinów. Jej władca zostaje zaczarowany przez złego maga, który podporządkowuje sobie króla i wpływa na jego zachowanie. Poddani nieszczęśnika postanawiają mu pomóc.

W grze sterujemy zespołem trzech goblinów – stąd potrójne „i” w tytule gry. Bohaterowie mają różne umiejętności: jeden ma zdolności techniczne, drugi jest magiem, a trzeci – siłaczem. Wspólnie muszą się dowiedzieć, jak pozbyć się złej mocy, potem zdobyć składniki niezbędne do zdjęcia klątwy i przeprowadzić całą operację, a w końcu zemścić się na sprawcy tego zamieszania.

Cechy gry:

  • 22 plansze do zbadania
  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • współpraca postaci podczas wykonywania zadań
  • automatyczny zapis po wykonaniu ustalonej przez program porcji zadań – wczytanie planszy poprzez wpisanie otrzymanego kodu
  • bohaterowie mogą zginąć

W Polsce gra została wydania na płycie DVD w 2009 roku z okazji premiery czwartej części cyklu, jako składnik sagi Gobliiins 1 – 4. Reedycja tego wydania ukazała się w serii  eXtra Klasyka: XK GOLD (Gobliins 1 –  4, DVD, 14 maja 2010, CD Projekt).