Producent: Sierra On-Line, The Software Farm, Sunlight Games
Wydawca: Sierra On-Line, Sunlight Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 23 grudnia 1988
Data premiery w Polsce:

Opis gry:

Projekt braci Kena i Douga MacNeillów, stworzony na silniku Adventure Game Interpreter, wydany w wersji dyskietkowej na kilka platform: Apple II i DOS (1988) oraz Apple IIgs, Amigę, Atari ST, Macintosha (1989). W 1998 gra w wersji DOS i Windows doczekała się edycji kolekcjonerskiej (drewniane pudełko) i ukazała się jako California Gold Rush!

Remake gry wystartował 7 listopada 2014 jako Gold Rush! Anniversary (Windows, Mac OS X, Linux). Producenci zmienili w nim grafikę i sposób sterowana oraz naprawili kilka błędów oryginału. Jest on dostępny w dystrybucji cyfrowej, podobnie jak wersja klasyczna Gold Rush!

Gold Rush! zabierze Cię do roku 1849, kiedy to w Kalifornii odkryto złoto. To był z pewnością jeden z najbardziej ekscytujących momentów w historii Ameryki. Gold Rush! umożliwi Ci poznanie trzech szlaków, którymi dziesiątki tysięcy ludzi podążało do złotonośnych rejonów. Wciel się w postać Jerroda Wilsona i przejdź każdą z tras prowadzących z Nowego Jorku do Kalifornii.

Niezależnie od ścieżki, którą wybierzesz, zobaczysz wiele historycznych osobliwości. Podążaj drogą lądową, pokonując Wielkie Równiny i potężne łańcuchy górskie albo spróbuj dostać się tam, przepływając Przesmyk Panamski lub okrążając przylądek Horn na krańcu Ameryki Południowej. Przeżyj i dotrzyj do Fort Sutter – a to dopiero połowa przygody! Zanim osiągniesz cel, czeka Cię jeszcze wiele zagadek do rozwiązania. (źródło: Steam)

Wymagania sprzętowe:

  • w wersji klasycznej gra wymaga systemu MS-DOS 2.11 i można ją uruchomić w emulatorze DosBox lub ScummVM
  • w wersji Steam gra obsługuje systemy operacyjne od Windows XP do Windows 8 za pomocą emulatora DOSBox