Producent: Grundislav Games
Wydawca: Wadjet Eye Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 9 października 2014
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: historyczna,
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Utrzymana w starym stylu przygodówka ze studia Grundislav Games, firmowanego przez Francisco Gonzaleza, twórcy między innymi cyklu darmowych przygodówek z Benem Jordanem. Gra zadebiutowała na Steamie w anglojęzycznej wersji cyfrowej na kilka platform: Windows, Mac, Linux.

Akcja A Golden Wake toczy się w latach dwudziestych XX wieku, w epoce jazzu i prohibicji. Jej bohaterem jest Alfie Banks, nowojorski sprzedawca nieruchomości, który przenosi się do Miami. Jak wielu mu podobnych zamierza robić interesy na sprzedaży i kupnie działek ziemskich na rozwijającej się w szybkim tempie Florydzie. Liczy na to, że zostanie milionerem, ale jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić? Jak bardzo może się zmienić człowiek powodowany chciwością?

Gra jest osnuta wokół historycznych wydarzeń związanych z powstaniem miasta Coral Gables. Wykorzystuje autentyczne lokacje i rzeczywiste postaci. W miarę wiernie stara się odmalować środowisko podejrzanych geszefciarzy, przemytników alkoholu i skorumpowanych polityków, wśród których obraca się bohater.

Cechy gry:

  • fabuła nawiązująca do rzeczywistych zdarzeń, miejsc i postaci
  • retro grafika na silniku Adventure Games Studio
  • rozgrywka skupiona na badaniu lokacji, znajdowaniu i używaniu przedmiotów oraz prowadzeniu rozmów
  • jazzowa ilustracja muzyczna