Producent: Fishcow Studio
Wydawca: Fishcow Studio, Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 6 grudnia 2013
Data premiery w Polsce: 20 stycznia 2015
Polska wersja: interfejs
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gomo to przygodówka wyprodukowana przez słowackie Fishcow Studio. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej, między innymi na platformach SteamGOG oraz GamersGate. Przygotowana na komputery PC i Mac. Wersja pudełkowa gry ukazała się 27 maja 2014.

Jak daleko byś poszedł, aby uratować przyjaciela? Dla Gomo odpowiedź jest prosta: na koniec świata, a nawet dalej, jeśli potrzeba. Dołącz do niego i podróżuj przez niesamowity krajobraz w dwuwymiarowej sennej przygodówce typu point & click!

Daleko stąd, w ukrytej przed wzrokiem dolinie, Gomo i jego pies Dingo żyją w niczym niezmąconym spokoju. Jednak ów spokój w bajkowej dolinie wkrótce zostanie gwałtownie przerwany: nieznana obca siła porwie towarzysza Gomo. W zamian za swojego ukochanego zwierzaka Gomo ma przynieść obcym rzadki kryształ, który znajduje się w dobrze chronionej kopalni – nie będzie łatwo go zdobyć! Jednak nie masz innego wyjścia, niż zrobić to, co chce obcy. Czy pomożesz Gomo? Jeśli tak, to przygotuj się na surrealistyczną podróż, pełną ambitnych zagadek. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych
  • do zbadania 35 lokacji
  • niewerbalna komunikacja w komiksowym stylu.

W Polsce gra zadebiutowała w wersji pudełkowej w serii Gamebook, w wydaniu wraz z przygodówką Journey of the Roach i platformówką Munin (20 stycznia 2015, cdp.pl).