Producent: The Fullbright Company
Wydawca: The Fullbright Company, Headup Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 15 sierpnia 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gone Home to pierwszy projekt  The Fullbright Company, skupiającej w swoich szeregach twórców Minerva’s Den – dodatku do gry BioShock 2Gone Home znalazła się w finale Independent Games Festival 2013.

Zadebiutowała na systemy PC, MAC i Linux w angielskojęzycznej wersji cyfrowej, dostępnej między innymi w usłudze GOG i Steam. Jej wersja pudełkowa ukazała się 3 lipca 2014 roku dzięki niemieckiemu wydawcy Headup Games.

Wersja konsolowa gry (PS4, Xbox One) pojawiła się w dystrybucji cyfrowej 12 stycznia 2016 roku. Od 6 września 2018 dostępna na Nintendo Switch, a od 11 grudnia 2018 na Apple iOS.

Akcja toczy się w amerykańskim Portland w 1995 roku. Gracz wciela się w postać Kaitlin Greenbriar, która po rocznym pobycie w Europie wraca do rodzinnej posiadłości. Właściwie nie zna tego domu, bo rodzice odziedziczyli go podczas jej nieobecności i zamieszkali tam wraz z jej młodszą siostrą. Po wejściu do środka dziewczyna orientuje się, że jej bliscy zniknęli. Bada otoczenie, czyta dokumenty i szuka wskazówek, by odkryć, co się z nimi stało.

Cechy gry:

  • fabuła w konwencji mystery horroru
  • rozgrywka pozbawianą elementów zręcznościowych oraz elementów walki i nastawioną na eksploatację terenu i rozwiązywanie zagadek