Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 15 października 2013
Data premiery w Polsce: 20 stycznia 2015
Polska wersja: napisy
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Trzecia część cyklu Deponia  z niemieckiego Daedalic Entertainment  zadebiutowała w niemieckiej wersji językowej 15 października 2013, a 18 października tegoż roku pojawiła się także w kilku innych wersjach językowych na platformie Steam.

W Polsce dostępna od 22 października 2013 w dystrybucji cyfrowej w angielskiej wersji językowej, a od 20 stycznia 2015 w wersji spolszczonej (Saga Deponia, Gamebook, cdp.pl). Gra przygotowana na systemy Windows, Mac OS X i Linux.

Wersje konsolowe gry ukazały się 30 stycznia 2019 (PS4 i Xbox One). Od 23 grudnia 2019 dostępna na Nintendo Switch.

Rufus, wynalazca i wolny duch, chciał tylko uciec z zagraconej planety i przenieść się do Elysium, orbitującej wokół Deponii jako statek kosmiczny, będący rajem zarezerwowany dla najwyższych warstw społeczeństwa. Goal, dziewczyna zamieszkująca niegdyś Elysium, dla której Rufus stracił głowę, nadal stanowi klucz do jego sukcesu… oraz trampolinę, która wyniesie go w przestrzeń. W końcu Rufus opracowuje pozornie perfekcyjny plan.

A jednak wszystko, co mogło pójść nie tak, nagle rzeczywiście idzie nie tak. Początkowo w przebraniu, Rufus znajdzie się na szybkim krążowniku pośród poważnych oficjeli Orgnanonu, a Goal znika. Kiedy Rufus znajduje maszynę do klonowania, wydaje się, że znalazł rozwiązanie. Jego klon ma mu pomóc wydostać się z tego położenia, jednak „niewytłumaczalny” błąd powoduje problemy i Goal po raz kolejny wymyka się naszemu bohaterowi. Teraz Rufus musi ponownie znaleźć Goal, dotrzeć do Elysium i zapobiec zniszczeniu całej planety. Tylko trzech Rufusów może rozwiązać ten problem. Jednak klonowanie pechowego wynalazcy ma swoje szalone konsekwencje i w Goodbye Deponia gracz czasami musi kontrolować wszystkich trzech Rufusów, wykorzystując ich do wspólnego wykonania zadań, mimo że bohater często wpada na samego siebie. (źródło: cdp.pl)