Producent: Centauri Production
Wydawca: 1C Company, Cenega Publishing
Wydawca w Polsce: Cenega Poland
Data premiery: 9 lipca 2004
Data premiery w Polsce: 10 grudnia 2004
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: Akcja, fantasy, RPG,
Styl graficzny: Grafika 3D, Trzecioosobowa (TPP),

Opis gry:

Windowsowa przygodówka z czeskiego studia Centauri Production, zawierająca elementy akcji, strategii (walka z przeciwnikami w trybie turowym) oraz gatunku cRPG (rozwijanie postaci głównego bohatera). Gra jest drugą odsłoną serii opowiadającej perypetie sędziego Gooki. Pierwsza część pojawiła się w 1997 roku i nosiła tytuł Gooka. Cały cykl jest oparty na powieściach Vlado Ríša, wydawanych przez niego pod pseudonimem Richard D. Evans.

Akcja gry toczy się na planecie zwanej Janatris. Głównym bohaterem jest tytułowy Gooka, który wraca z dalekiej podróży do domu. Na miejscu czeka go jednak nieprzyjemna niespodzianka – jego domostwo spłonęło, ciężko poraniona żona znajduje się pod opieką mnichów w klasztorze, a pięcioletni syn zniknął. Słudzy nie potrafią wytłumaczyć, jak doszło do tej tragedii, ale tuż przed dotarciem do domu bohater miał dziwną wizję. Zobaczył w niej pożar i ludzi, którzy napadają na jego rodzinę. Kim są wrogowie Gooki? Czego od niego chcą? Gdzie podział się mały Yorimar?

Pomóż sędziemu uratować syna i ocalić życie żony, wcielając się w jego postać. Podczas podróży poznasz wiele dziwnych i wspaniałych postaci. Wykorzystaj swoje umiejętności i inteligencję do rozwiązania problemów i zagadek. Użyj siły, aby pokonać wrogów. Gooka podąża dwiema odrębnymi ścieżkami – jedną w świecie realnym, drugą w krainie snów, ale ostatecznie obie drogi spotykają się i łączą, zmieniając Twoje poglądy na dotychczasowe wydarzenia. (źródło: Cenega.pl)

Najważniejsze cechy:

  • rozgrywka polegająca głównie na eksploracji otoczenia, wykorzystywaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • obecność elementów zręcznościowych i sekwencje walki – bohater może zginąć
  • 40 interaktywnych postaci
  • kilka poziomów trudności rozgrywki

Reedycja w czasopiśmie CyberMycha 8 / 2007.