Producent: Sick Chicken Studios
Wydawca: Digital Tribe
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 2 maja 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z brytyjskiego Sick Chicken Studios, nawiązująca stylem do gier z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa. Od 22 kwietnia 2020 dostępna na PS4, PS Vita, Xbox One oraz od 24 kwietnia 2020 na Nintendo Switch.

Guard Duty gracz wciela się w dwóch bohaterów żyjących w dwóch różnych epokach.

W przeszłości przejmujemy kontrolę nad Tondbertem, lojalnym strażnikiem na zamku Wrinklewood. Gdy podczas nieobecności króla i jego gwardii zostaje porwana księżniczka Theremin, Tondbert rusza za nią, by ją uwolnić. Zakochany w księżniczce młodzieniec będzie musiał przejść przez zamieszkane przez bestie Wildlands, tajemnicze Deadwoods i udać się na nieznane północne ziemie. Historia ta będzie miała wpływ na to, co zdarzy się tysiąc lat później.

Drugi plan czasowy przenosi nas do roku 2074 do cyberpunkowego świata, zniszczonego globalną wojną. Ziemia została stracona, a przegrani skupiają się na niewielkiej stacji orbitalnej, tworząc lokalny ruch oporu zwany Guardians of New Haven. Jego członkowie przygotowują plan mogący zmienić bieg historii. Wśród nich jest agent Starborn – drugie alter ego gracza – któremu pomagamy przejąć kontrolę nad wydarzeniami i odzyskać Ziemię.

Odkryj, jak losy tych dwóch grywalnych postaci są ze sobą powiązane i ocal ludzkość!

Cechy gry:

  • komediowa fabuła w starym stylu
  • dwuwymiarowa grafika w rozdzielczości 320×240 z bogatą animacją
  • wzorowany na grach RPG system śledzenia postępów
  • nowoczesny system przechowywania przedmiotów i rozwiązywania zagadek
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa – ponad 30 kompozycji