Producent: Denis Galanin
Wydawca: Alawar Entertainment, Big Fish Games
Wydawca w Polsce: nowe-media.eu
Data premiery: 8 kwietnia 2010
Data premiery w Polsce: 21 listopada 2010
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, iOS, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka autorstwa Rosjanina znanego jako  mif2000, wydana w 2010 na Windowsa, w 2011 na iPhone, a w 2012 na iPoda i Androida. Od 22 października 2012 w dystrybucji cyfrowej na Steamie.

Jej pełny tytuł brzmi: Hamlet lub ostatnia gra bez elementów MMORPG, shaderów i obecności produktów znanych marek (Hamlet or last game without MMORPG elements, shaders, and product placement). Gra inspirowana tragedią Williama Szekspira znacznie przekształca jej fabułę i przedstawia ją w humorystyczny sposób.

Jej akcja toczy się w nieokreślonym czasie w nienazwanym królestwie. Zły Klaudiusz zbija króla i królową i sam zasiada na ich tronie. Zamierza także zmusić Ofelię, by wyszła za niego za mąż. Wkrótce potem z długiej podróży wraca Hamlet, narzeczony Ofelii i prawowity spadkobierca zamordowanej pary królewskiej. Książę postanawia pomścić śmierć rodziców i uratować porwaną Ofelię, jednak … W tym właśnie momencie, na miejscu, na którym stoi Hamlet, ląduje kapsuła czasu i przypadkiem uśmierca księcia. Teraz pechowemu badaczowi z przyszłości – alter ego gracza –  nie pozostaje nic innego, jak kontynuować misję Hamleta. Jeśli tego nie zrobi, historia zmieni swój bieg, a do tego nie można dopuścić.

Cechy gry:

  • humorystyczna fabuła, podzielona na pięć aktów
  • dwuwymiarowa, kreskówkowa grafika na silniku Wintermute
  • rozgrywka polegająca na rozmowach z postaciami niezależnymi, badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • obecność elementów zręcznościowych
  • brak ekwipunku
  • wbudowany system podpowiedzi