Producent: Mosaic Mask Studios
Wydawca: EuroVideo Medien
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 25 lutego 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z niemieckiego Mosaic Mask Studios. Gra zadebiutowała w wersji Windows po angielsku i niemiecku w dystrybucji cyfrowej (Steam). Po niemiecku dostępna na płycie DVD.

Heaven’s Hope to historia anioła Talorela, który dosłownie spadł z nieba. Stracił swoje skrzydła, aureolę i utknął na XIX-wiecznej Ziemi w okolicach miasteczka Heaven’s Hope. Teraz musi znaleźć drogę do domu.
 
Jednak anioł zupełnie nie zna naszego świata, więc potrzebuje pomocy starych znajomych z nieba i nowych towarzyszy, których poznaje na Ziemi. W świecie Heaven’s Hope inkwizycja pod rządami siostry Grety znów się rozpanoszyła. Strach i nieufność są na porządku dziennym w miasteczku, które wcale nie wygląda na miejsce, gdzie chciałby się znaleźć anioł desperacko chcący wrócić do nieba. Ale Talorel nie ulęknie się powierzonego mu zadania, ponieważ ma w rękawie kilka anielskich sztuczek, lojalnych przyjaciół no i Ciebie do pomocy! Musisz się postarać, bo bez Ciebie Talorel może nigdy nie wrócić do domu… (źródło: Steam)
 

Cechy gry:

  • fabuła utrzymana w konwencji gotyckiej komedii
  • rozgrywka polegająca głównie na badaniu otoczenia, prowadzeniu dialogów i rozwiązywaniu zagadek
  • ponad 35 odręcznie namalowanych lokacji i ponad 30 animowanych postaci
  • inteligentny system podpowiedzi
  • ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Jonathana van den Wijngaardena