Producent: Quantic Dream
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wydawca w Polsce: Sony Computer Entertainment Polska
Data premiery: 23 lutego 2010
Data premiery w Polsce: 23 lutego 2010
Polska wersja: pełna
Platforma: PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Psychologiczna przygodówka przygotowana na PlayStation 3 przez zespół Quantic Dream, odpowiedzialny między innymi za Fahrenheita. Nieco ponad miesiąc po premierze Heavy Rain: The Origami Killer pojawił się dodatek DLC zatytułowany Heavy Rain Chronicles: The Taxidermist. Został on uwzględniony w wydanej w październiku 2010 wersji Heavy Raine Movie Edition (na zestaw PlayStation Move). Gra początkowo oferowana Microsoftowi, ostatecznie została wydana przez firmę Sony.

1 marca 2016 ukazała się wersja gry na PlayStation 4 w wydaniu zbiorczym jako Heavy Rain & Beyond Two Souls Collection.

Od 24 czerwca 2019 gra dostępna w wersji Windows z pełną polonizacją (dystrybucja cyfrowa na platformie Epic Games i Steam, wydawca Quantic Dream).

Jedno z miast na wschodnim wybrzeżu Ameryki jest terroryzowane przez Zabójcę z Origami. Zwłoki utopionych ofiar są odnajdywane cztery dni po zgłoszeniu ich zaginięcia. Jedynymi poszlakami są origami i orchidee, pozostawiane przez zabójcę na ciele każdej z ofiar. Mieszkańców ogarnia przerażenie. Organy ścigania nie zbliżyły się nawet o krok do zawężenia kręgu podejrzanych. Tymczasem znika kolejna osoba, potencjalna ofiara – Shaun Mars. Podejrzenia i obawy, niczym zegar, odliczają czas do kolejnego morderstwa. Do śledztwa zostają wciągnięte cztery całkowicie różne osoby, a każda z nich podąża własną drogą w desperackich poszukiwaniach Shauna. Cała czwórka ma świadomość tego, co stanie się z chłopcem, jeśli nie odnajdą go na czas. Wkrótce będą też zmuszeni zadać sobie pytanie, jak daleko są zdolni się posunąć… (źródło: oficjalna strona gry)

Cechy gry:

  • intuicyjny, kontekstowy interfejs
  • mroczna fabuła skupiona na emocjach i ludzkich odczuciach, nie zaś na przemocy
  • sceny pełne skrajnych emocji, zawierające treści dla dojrzałych graczy
  • sterowanie czterema postaciami, z których każda ma inną przeszłość i motywację
  • wpływ działań i wyborów gracza na losy bohaterów i rozwój fabuły
  • modele postaci stworzone z dbałością o detale; dokładnie odwzorowana mimika ludzkiej twarzy dzięki zastosowaniu technologii performance capture
  • zaawansowane efekty specjalne (wybuchy, zjawiska atmosferyczne, kolizje)

Minimalne wymagania sprzętowe: konsola PlayStation, system Windows