Producent: Transolar Games
Wydawca: Transolar Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 9 lipca 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantasy, komedia, rpg,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z elementami RPG z amerykańskiego studia Transolar Games, którego założycielami jest małżeństwo Lori i Corey Cole – twórcy serii Quest for GloryShannary oraz Castle of Dr Brain. Gra jest pierwszą częścią projektowanej trylogii, opowiadającej o uniwersytecie Hero-U. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X i Linuksa (GOG). Dostępna również na Nintendo Switch (od 9 lutego 2021).

Akcja gry toczy się w fantastycznej krainie o nazwie Sardonia, gdzie żyje drobny złodziejaszek Shawn O’Conner. Shawn stara się o przyjęcie do gildii złodziei, ale podczas egzaminu zostaje złapany na kradzieży. By uniknąć więzienia, zostaje studentem University Hero-U, zajmującego się resocjalizacją takich łotrzyków jak on. Jednak szkoła ma swoje tajemnice i zło, czające się gdzieś głęboko pod powierzchnią. Tak więc w ciągu dnia Shawn uczęszcza na zajęcia, ćwiczy swoje umiejętności i próbuje zaprzyjaźnić się z innymi uczniami, a w nocy bada przerażające katakumby i śmiercionośne lochy pod Hero-U, wyciąga broń i zastawia pułapki na złowieszcze istoty, które zagrażają szkole i całej Sardonii, a przy okazji odkrywa sekrety swojej własnej przeszłości.

Cechy gry:

  • elementy klasycznej przygodówki (badanie otoczenia, znajdowanie przedmiotów, rozwiązywanie zagadek, prowadzenie dialogów) i RPG (turowy system walki oraz rozwój bohatera)
  • możliwość pominięcia walki
  • ścieżka muzyczna autorstwa Ryana Grogana