Producent: Crystal Shard
Wydawca: Crystal Shard
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 grudnia 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantasy, rpg,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Bezpłatna hybryda gry przygodowej i RPG z holenderskiego studia Crystal Shard. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, a  od 20 marca 2014 można w nią zagrać na Steamie, także w wersji na Linuksa (premiera 30 listopada 2016).

Poznaj bogaty świat mitologii nordyckiej! Egther, ostatni z mroźnych olbrzymów, poprzysiągł obrócić cały świat w lód. Do walki z nim zostaje powołana młoda bohaterka, która musi przetrwać w trudnych warunkach, walczyć z wrogimi trollami i radzić sobie z wieloma stworzeniami i postaciami z klasycznych mitów.

Heroine’s Quest: The Herald of Ragnarok to hybryda gry przygodowej i RPG. Podobnie jak w wielu grach przygodowych, masz świat do uratowania i musisz użyć swojego intelektu i znalezionych przedmiotów, aby rozwiązywać zagadki. Podobnie jak w wielu grach RPG, możesz dostosować swoją postać za pomocą różnych klas i umiejętności, i musisz ćwiczyć się w walce, aby mieć szansę przetrwania w starciu z wrogami. Każda klasa ma własne rozwiązania licznych przeszkód, w których wojownik jest najłatwiejszy do grania, czarodziejka koncentruje się na inteligentnych rozwiązaniach i znalezieniu odpowiedniego zaklęcia, a łotrzyk oszukuje, nie dając się złapać.

Gra została zaprojektowana w duchu i atmosferze klasyki i stara się mieć tę samą wysoką jakość grafiki, muzyki i fabuły. Dzięki licznym klasom postaci i kilku rozwiązaniom różnych zagadek istnieje wiele możliwości prowadzenia fabuły. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • inspirowana serią Sierry Quest for Glory
  • stylizowana grafika w niskiej rozdzielczości
  • elementy gier przygodowych (badanie otoczenia, zbieranie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek) oraz RPG (wybór jednej z klas: wojownika, czarodzieja lub łotrzyka, doskonalenie postaci, zręcznościowy system walki)
  • klimatyczna ścieżka muzyczna – Matthew Chastney