Producent: Pendulo Studios
Wydawca: Dinamic Multimedia
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 stycznia 1997
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: iOS, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: horror, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Hollywood Monsters to jedna z wcześniejszych produkcji hiszpańskiego producenta Pendulo Studios. Gra powstała w 1997 roku na Windowsa, a w 2012 wyszła także jej wersja na iPada oraz iPhone.

Oficjalną wersją Hollywood Monsters jest język hiszpański, jednak na blogu Living The Nerd Life autor zamieszcza łatkę z angielskimi napisami do gry: Hollywood Monsters in English.

Akcja gry toczy się w Los Angeles, które przygotowuje się do dorocznej ceremonii rozdania Monster Awards, czyli odpowiednika Oskarów dla najlepszych hollywoodzkich aktorów-potworów. Impreza odbywa się w posiadłości  Otto Hannovera, milionera i właściciela studia filmowego. Redaktor naczelny lokalnej gazety wysyła tam swoją dziennikarkę, Sue Bergman. Dziewczyna ma przeprowadzić kilka wywiadów i przygotować reportaż z tej uroczystości, ale znika w tajemniczych okolicznościach wraz z jednym z aktorów-potworów. W tej sytuacji, następnego dnia do rezydencji Hannovera przybywa jej kolega po fachu, Ron Ashman. Wraz z nim gracz musi rozwikłać zagadkę zniknięcia Sue i znaleźć odpowiedzi na wiele innych pytań.

Cechy gry:

  • zabawna fabuła, której bohaterami są między innymi Dracula, Mumia, Frankenstein, King Kong
  • dwuwymiarowa, kreskówkowa grafika
  • sterowanie dwójką bohaterów – Sue i Ronem
  • rozgrywka polegająca głównie na prowadzeniu rozmów, badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • obecność elementów zręcznościowych