Producent: E-One Studio
Wydawca: E-One Studio
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 29 czerwca 2012
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka naukowa,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Windowsowa przygodówka z malezyjskiego E-One Studio.

Poznajcie Michaela Bezzle’a, eksperta w dziedzinie obrotu nieruchomościami, który mieszka w gnijących slumsach metropolii Global-One. Michael poznaje dziewczynę swoich marzeń – mądrą, wyrafinowaną, zabawną i piękną właścicielkę lombardu. Francesca Jones jest naprawdę świetną partią. Razem mogliby rozpocząć nowe życie, ale chłopak staje na drodze wielkiej korporacji i musi walczyć o życie, gdy postanawia odkryć prawdę o UniCorp.

Towarzyszcie Michaelowi podczas dynamicznej przygodowej gry. Spotkajcie się z całą galerią dziwacznych bohaterów – od domokrążców, handlujących szczurzym mięsem i niezrównoważonych psychicznie cyborgów, po podejrzanie miłych stróżów prawa, poddanych praniu mózgu. Bądźcie ich wrogami lub przyjaciółmi, a barwne postacie gry Hoodwink będą wspierać Michaela podczas jego przygody bądź mu ją utrudniać.

Przemierzajcie zrujnowane sektory Global-01. Pokręcona wizja przyszłości, okraszona fantastycznym czarnym humorem, obłąkany świat ogarnięty spiskiem i satyra wymierzona w korporacje tworzą w tej grze niezwykle jaskrawy, antyutopijny świat. Dodatkowym atutem gry jest niesamowita muzyka skomponowana przez zdobywcę licznych nagród, Leona Willetta. (źródło: www.hoodwinkgame.com)

Cechy gry:

  • grafika stylizowana na kreskówkę, wykonana w technologii cel-shading
  • rozgrywka polegająca na rozmowach z postaciami, badaniu otoczenia i używaniu przedmiotów (właściwe wskazywane w ekwipunku automatycznie)
  • obecność elementów zręcznościowych
  • system podpowiedzi uaktywniający się po długich pauzach w grze
  • zapis automatyczny w wybranych przez program punktach
  • ilustracja muzyczna skomponowana przez Leona Willetta