Producent: Pigmentum Game Studio
Wydawca: Fat Dog Games
Wydawca w Polsce: Fat Dog Games
Data premiery: 24 października 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Psychologiczna gra narracyjna z polskiego Pigmentum Game Studio. Zadebiutowała w wersji cyfrowej na Windowsa.

Indygo opowiada historię malarza, który cierpi na depresję. Jednym z objawów jest postępująca izolacja. Główny bohater od około trzech miesięcy nie wychodzi ze swojej pracowni. Osobą, która pomaga mu przetrwać ten czas, jest jego druga połówka, Anna. Dla każdej ze stron oczywistym stało się, że stan zawieszenia nie może trwać wiecznie. Nadszedł moment, by znaleźć wyjście z tego impasu. Tylko od naszego bohatera zależy, jak potoczą się jego dalsze losy.

Podczas rozgrywki zobaczymy świat oczami głównego bohatera. Na gracza czekają zagadki do rozwiązania oraz komunikacja ze światem zewnętrznym za pomocą listów. Poprzez wgląd do dziennika bohatera będziemy mogli poznać myśli i uczucia. Dociekliwi będą mogli odnaleźć dodatkowe wskazówki spajające historię w całość.

Oprawa audiowizualna została wystylizowana w taki sposób, by mogła opowiadać o emocjach i stanach psychicznych bohatera. Świat gry zmienia się w zależności od nastroju malarza. Gra posiada kilka zakończeń. To, jak się skończy opowieść, zależy od pozornie błahych decyzji podejmowanych w trakcie rozgrywki. (źródło: info producenta)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu prostych łamigłówek
  • podejmowane wybory prowadzą do jednego z pięciu zakończeń
  • brak elementów zręcznościowych – bohater nie ginie