Producent: Loiste Interactive
Wydawca: Loiste Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 16 stycznia 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: eksploracyjna, logiczna,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: gra logiczna,
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

INFRA (od infrastruktura) to mystopodobny projekt studia Loiste Interactive. Gra zadebiutowała na Windowsa 16 stycznia 2016 na Steamie pierwszą częścią. Część druga pojawiła się 27 września 2017 jako update do zakupionego pakietu (INFRA: Complete Edition).

Akcja gry toczy się współcześnie. Wcielamy się w niej w postać Marka Siltanena – mieszkańca miasta o nazwie Stalburg. Mark jest inżynierem i pracuje jako konsultant w dużej spółce badającej stopień uszkodzenia różnych konstrukcji. W ramach swoich obowiązków służbowych mężczyzna udaje się w okolice starej zapory wodnej Hammer Valley. Jego zadanie polega na sprawdzeniu przyczyn wstrząsów, które zdarzają się w okolicy, i udokumentowaniu ewentualnych szkód. Wraz z bohaterem eksplorujemy teren i wchodzimy do podziemnych korytarzy. W trakcie rozgrywki odnajdujemy zagubione elementy różnych urządzeń i uruchamiamy je, łączymy fakty i rozwiązujemy zagadki, gromadzimy informacje, prowadzące do rozwiązania tajemnicy budowniczych Stalburga. W czasie wędrówki bohater bywa narażony na utratę zdrowia – w razie podjęcia niewłaściwej akcji zostajemy automatycznie cofnięci do bezpiecznego punktu.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na badaniu lokacji, szukaniu wskazówek i rozwiązywaniu zagadek opartych na prawach mechaniki i elektryki – bez elementów akcji
  • podniesione przedmioty od razu są wykorzystywane na planszy