Producent: Studio Fizbin
Wydawca: Headup Games, Neko Entertainment
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 18 lipca 2013
Data premiery w Polsce: 20 marca 2014
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z niemieckiego Studio Fizbin zadebiutowała w niemieckiej wersji językowej w dystrybucji cyfrowej i na płycie DVD. Jej anglojęzyczna premiera miała miejsce 27 września 2013 na Steamie i GOG.com. Gra zadebiutowała na systemy Windows i Mac OS X. Od 27 listopada 2013 dostępna na Apple iOS, od 31 lipca 2014 na Androida, od 31 marca 2017 na konsole PS4 i Xbox One, od 3 sierpnia 2018 na Nintendo Switch. Kontynuacją serii jest The Inner World: The Last Wind Monk.

Akcja zdarzeń toczy się w zagadkowej Asposii. Jej istnienie przeczy prawom fizyki, gdyż Asposia to rozległa kraina ukryta pod ziemią. Życie w niej jest możliwe dzięki trzem wiatrowym fontannom, które zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Jednak pewnego dnia fontanny zamierają. Zagadkę ich wyschnięcia musi rozwiązać Robert – prowadzący spokoje życie muzyk o złotym sercu. Wraz z nim w przygodę angażuje się Laura – tajemnicza złodziejka, kierująca się nieznanymi intencjami. Czy uda się im uratować Asposię i jej mieszkańców? (źródło: oficjalna strona gry)

Cechy gry:

  • zabawne dialogi
  • rozgrywka polegająca na prowadzeniu rozmów, badaniu otocznia, rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych

Gra zadebiutowała w polskiej wersji językowej równocześnie na płycie DVD (seria Dobra Gra, 20 marca 2014, Techland) oraz w dystrybucji cyfrowej tegoż wydawcy – BoxOffStore.