Producent: CBE Software
Wydawca: CBE Software
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 12 września 2014
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka naukowa,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

J.U.L.I.A: Among the Stars (Enhanced Edition) to rozszerzona i ulepszona wersja gry, która została wydana przez Lace Mamba Global 2 marca 2012 roku jako J.U.L.I.A. Autorami projektu są dwaj Czesi: Jan Kavan i Lukáš Medek ze studia CBE Software. Nowa wersja gry zadebiutowała po angielsku w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, a jej bohaterką jest astrobiolog Rachel Manners. Kobieta należy do zespołu naukowców, wysłanego do odległego systemu słonecznego, z którego przybył na Ziemię sygnał mogący świadczyć o istnieniu tam życia.

Naukowcy wyruszyli w drogę w nowoczesnej i kosztownej sondzie kosmicznej, przystosowanej do badania obcych form życia. Zostali wybrani spośród najlepszych i przeszkoleni tak, aby godnie reprezentować Ziemian. Misję zaplanowano perfekcyjnie i sukces był pewny. A jednak wszystko poszło źle. Gdy alarm budzi Rachel z kriogenicznego snu, ta odkrywa, że jest jedynym człowiekiem na pokładzie statku kosmicznego. Ponadto stwierdza, że sonda uległa uszkodzeniu wskutek przejścia przez rój meteorytów. Manners musi dokonać niezbędnych napraw, odkryć, co się  stało  z załogą i dlaczego sama przeżyła.

Cechy gry:

  • sześć planet do zbadania za pomocą specjalnego robota MOBOT
  • interakcja z pokładową sztuczną inteligencją J.U.L.I.A.