Producent: Deck13 Interactive
Wydawca: Astragon Software
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 7 listopada 2012
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: komedia,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Druga część przygód sympatycznego kapitana, znanego z przygodówki Jack Keane. Jej akcja toczy się pod koniec XIX wieku, trzy lata po wydarzeniach opisanych w pierwszej części cyklu. Gra zadebiutowała w niemieckiej wersji językowej jako Jack Keane und das Auge des Schicksals. Dostępna na wersji cyfrowej.

Najsympatyczniejszy poszukiwacz skarbów, jaki kiedykolwiek podróżował po morzach i oceanach, wyrusza na szaloną wyprawę wokół globu. Spotka nie tylko starych znajomych, ale też wiele nowych twarzy, jak elegancka lady Eve czy genialny inżynier Carl. W grze czekają na nas dwie piękne kobiety, paskudne czarne charaktery, mnóstwo sarkastycznego humoru, tajemnice do rozwikłania i oczywiście… skarb!

Jack, główny bohater gry, jest od naszego ostatniego z nim spotkania trochę starszy, ale w żadnym wypadku nie mądrzejszy. Nadal, oprócz sławy i fortuny, szuka swego miejsca na świecie i ma nadzieję, że znajdzie je razem z Amandą. Niestety, Amanda ma na ten temat własne zdanie i plany ukochanego niekoniecznie jej pasują. Co więcej, nasz bohater boryka się ze skutkami tajemniczego rytuału, jaki przeprowadził na nim podczas jego pobytu w więzieniu w Szanghaju pewien szaman.

Szanghaj to początek zwariowanej wyprawy. Tutaj pragnienie odnalezienia legendarnego skarbu zaprowadzi Jacka do miejskiego więzienia, gdzie przetrzymywany jest strażnik owej fortuny. W Hamburgu bohater poszuka tropów tajemniczego przeciwnika – profesora Umbati. W Egipcie przywita go gorące słońce pustyni, a na brzegu Nilu ponure jaskinie, kryjące niejedną tajemnicę. Afryka Środkowa skusi dzielnego kapitana i jego załogę magią i przygodą. Tubylcze plemiona, niezwykła fauna i górujący nad wszystkim potężny szczyt Kilimandżaro – bohaterów spotkają tu rzeczy przekraczające wyobraźnię. (źródło: www.jack-keane.com w tłumaczeniu kassiopestki)

Cechy gry:

  • zabawna, awanturnicza fabuła
  • trójwymiarowa grafika, utrzymana w komiksowym stylu
  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na badaniu otoczenia, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek oraz rozmowach z napotkanymi postaciami
  • różne sposoby rozwiązywania tych samych łamigłówek
  • obecność nietrudnych elementów zręcznościowych i sekwencji walki