Producent: Mografi
Wydawca: Mografi
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 19 września 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: iOS, Linux, Mac, Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: detektywistyczna,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z amerykańskiego studia Mografi. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X i Linuksa oraz Apple iOS. Od 26 sierpnia 2020 dostępna na Nintendo Switch.

Akcja gry toczy się w połowie XX wieku. Jej bohaterką jest bystra, młoda detektyw Jenny LeClue. Dziewczyna mieszka wraz z matką (ojciec, patolog sądowy, gdzieś zaginął) w Arthurton i marzy o ekscytujących śledztwach, które w tym sennym miasteczku się nie zdarzają. Jednak pewnego dnia jej matka, wykładowczyni kryminologii w miejscowym Uniwersytecie Gumboldta, staje się pierwszą podejrzaną w sprawie zamordowania dziekana tej szacownej uczelni. By oczyścić imię matki, Jenny postanawia ustalić prawdę o jego śmierci. W trakcie dochodzenia odkryje, że Arthurton skrywa wiele tajemnic, a jego mieszkańcy nie chcą ujawnienia swoich mrocznych sekretów.

Historię Jenny przedstawia Arthur Finklestein, fikcyjny pisarz, którego obecność umożliwia dokonywanie wyborów, mających wpływ na przebieg zdarzeń, a także na życie samego narratora.

Bohaterka została wyposażona w umiejętność obserwacji otoczenia i w trakcie dialogów potrafi znaleźć wskazówki świadczące o winie lub niewinności rozmówcy.

Cechy gry:

  • rozwinięta, nieliniowa fabuła z licznymi niespodziankami
  • świat umożliwiający podejmowanie wielu interakcji
  • rozgrywka skupiona na eksploracji, dialogach i zagadkach
  • elementy zręcznościowe