Producent: Brawsome
Wydawca: Mamba Games
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 7 czerwca 2010
Data premiery w Polsce: 5 lutego 2011
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Wydana na Windowsa i Macintosha przygodówka z australijskiego studio Brawsome, znanego z gier Emerald City Confidential czy Avenue Flo.

Akcja Jolly Rover rozgrywa się w złotej epoce piratów. Bohaterem gry jest zawadiacki pies Gaius James Rover, syn słynnego klauna Jolly Rovera, który zmarł od uderzenia w krocze podczas wystrzału z cyrkowej armaty. Po tragicznej, choć należy przyznać nieco komicznej śmierci ojca, młody Gaius zostaje przygarnięty przez swojego wuja – bogatego plantatora na małej wyspie Karaibów. Ćwicząc szczególnie trudne elementy żonglerki, przypadkowo powoduje skażenie baryłki rumu tytoniem, tworząc silnie uzależniający trunek, który staje się najbardziej cenionym i pożądanym produktem na Karaibach. Na cześć ojca Gaius nazywa go Jolly Rover. Zapotrzebowanie na „Jolly Rover” jest ogromne, co wuj szybko wykorzystuje, tworząc prężnie działający i dochodowy interes. Jednak marzeniem Gaiusa jest założenie własnego cyrku i tym samym pójście w ślady ojca. Podczas nieobecności wuja nadarza mu się wyjątkowa okazja. Gubernator Guy DeSliver składa zamówienie na dużą ilość baryłek Jolly’ego Rovera i oferuje zapłatę z góry. Nasz bohater uznaje, że los dał mu w prezencie możliwość szybkiego zgromadzenia funduszy potrzebnych do rozpoczęcia działalności cyrkowej. Wszystkie swoje oszczędności wydaje na wyczarterowanie statku i zapełnienie go załogą.

Tak zaczyna się przygoda, która przegoni go po okolicznych morzach, pokrytych dżunglą wyspach oraz pełnych skarbów jaskiniach. Na drodze do celu staną mu piraci, rzezimieszki, kapłani voodoo oraz chroniczny brak gotówki. (źródło: www.iqp.pl)

Najważniejsze cechy:

  • zabawna fabuła, osadzona w świecie piratów
  • dwuwymiarowa, kreskówkowa grafika
  • ponad 60 scen do eksploracji
  • 25 barwnych, w pełni animowanych i obdarzonych głosem postaci
  • w pełni zintegrowany system podpowiedzi i śledzenia zadań
  • dodatkowe materiały do odblokowania, takie jak dziennik kapitański, artworki, dodatkowe ścieżki dźwiękowe czy komentarze twórców gry
  • elementy zręcznościowe