Producent: Koboldgames, Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 4 listopada 2013
Data premiery w Polsce: 20 stycznia 2015
Polska wersja: napisy
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Journey of a Roach powstała we współpracy szwajcarskiego studia Kobold Games i niemieckiego producenta i wydawcy Daedalic Entertainment. Gra przygotowana na platformy PC i Mac zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Steamie w kilkunastu wersjach językowych, także po polsku.

Wojna atomowa, czas po apokalipsie, naga i pozbawiona życia ziemia. Bez życia? Wcale nie! Zmutowane owady zadomowiły się w schronie i stamtąd wyruszyły, aby poznać świat. Zobacz, jak w naszej przygodówce typu „wskaż i kliknij” zabójczo komicznie wygląda świat po katastrofie, i razem z dwoma karaluchami, Jimem i Budem, zacznij podróż ku powierzchni.

Podróż karalucha opowiada historię dwóch kumpli, którzy pragną zobaczyć świat. Wędrując ku powierzchni, spotykają rozmaite dziwaczne i śmieszne robaczki, które zamieszkują Ziemię po katastrofie nuklearnej. W tej nastrojowej, trójwymiarowej przygodówce w stylu „wskaż i kliknij” sterujesz karaluchem o imieniu Jim, który niestrudzenie pełza po ścianach i sufitach schronu przeciwatomowego. Innowacyjna i dynamiczna mechanika gry tworzy zupełnie nowy rodzaj układanki. Nastrojowemu, postapokaliptycznemu klimatowi towarzyszą niekonwencjonalnie prowadzone dialogi w zabawnie wyglądających dymkach oraz muzyka. (źródło: opis wydawcy)

Cechy gry:

  • bohaterowie posługujący się niewerbalnymi środkami komunikacji
  • rozgrywka polegająca na penetracji tajemniczych korytarzy i różnych trudno dostępnych miejsc, znajdowaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek

W Polsce gra zadebiutowała w wersji pudełkowej w serii Gamebook, w wydaniu wraz z przygodówką Gomo i platformówką Munin (20 stycznia 2015, cdp.pl).