Producent: Presto Studios
Wydawca: GameTek, Quadra Interactive
Wydawca w Polsce: Licomp Empik Multimedia, Digital Multimedia Group
Data premiery: 1 stycznia 1993
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantastyka naukowa,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Pierwsza część przygód w czasie, której bohaterem jest Gage Blackwood, znany początkowo jako Agent 5. Gra powstała w amerykańskim Presto Studios i zadebiutowała w 1993 w wersji płytowej na Macintosha i Windowsa 3.x.

Pierwsza odsłona serii doczekała się dwóch wersji remasterowanych, które zadebiutowały z różnymi podtytułami:

  • The Journeyman Project: Turbo! został wydany w 1994 przez Sanctuary Woods na Macintosha i Windowsa 3.x. Poprawiono w nim błędy z wczytywaniem lokacji i wyświetlaniem animacji.
  • The Journeyman Project: Pegasus Prime to poprawiona i uwspółcześniona wersja gry wydana w 1997 przez Bandai Digital Entertainment na Macintosha na czterech płytach CD. W późniejszym czasie Presto Studios dołączyło do niej zremasterowaną wersję gry na Windowsa oraz wersję na Linuksa i wydało je na jednej płycie DVD (28 marca 2014 – Macintosh, Windows, Linux). Od 10 kwietnia 2014 The Journeyman Project: Pegasus Prime jest dostępny w dystrybucji cyfrowej (GOG, Steam – Windows, Linux).

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości. Zjednoczona ludzkość zapomniała o wojnach, ale pojawiło się nowe zagrożenie – maszyna do podróży w czasie nazywana Pegasus. By ją chronić, utworzono specjalną agencję o nazwie Temporal Security Annex (TSA), a projekt otrzymał kryptonim Journeyman.

Gdy w roku 2318 Ziemianie szykują się do podpisania traktatu pokojowego z obcą cywilizacją, pracujący w TSA Agent 5 zauważa coraz częstsze zniekształcenia rzeczywistości, które są wynikiem zmieniania historii. Wyrusza w podróż w czasie, by rozwikłać zagadkę i powstrzymać tego, kto za tym stoi.

Cechy gry:

  • rozgrywka skupiona na badaniu otoczenia, zbieraniu i używaniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek
  • mini gry i elementy czasowe
  • bohater może zginąć