Producent: PuppetPlan
Wydawca: PuppetPlan
Wydawca w Polsce: PuppetPlan
Data premiery: 5 lutego 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura, pad,

Opis gry:

Przygodówka z krakowskiego studia PuppetPlan. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa pierwszym epizodem (wczesny dostęp na Steamie od 5 lutego 2019).

Gra przygodowa inspirowana twórczością H. P. Lovecrafta. Gracze zbadają sprawę Elisy Schneider – pasażerki nazistowskiego pociągu, który zaginął podczas II wojny światowej, a odnalazł się 75 lat później w Himalajach.

Dawno temu…

W listopadzie 1945 roku światowe media zelektryzowała historia rzekomego, 26-tego pociągu, który pojawił się w zeznaniach oficerów, oskarżonych w procesach norymberskich. Według nich, skład o kryptonimie Kadath miał zaginąć wiosną 1943 roku w niewyjaśnionych okolicznościach, wioząc grupę wysoko postawionych oficerów SS wraz z żonami, z Kętrzyna do Berlina. Norymberscy śledczy zdementowali jednak te plotki, uznając, że jest to historia zmyślona przez podsądnych, aby chronić zbiegłych towarzyszy. Za oficerami z rzekomo zaginionego pociągu wystawiono listy gończe. Żadnego nie udało się schwytać. Nigdy nie natrafiono również na najmniejszy ślad zaginionego pociągu. Aż do teraz…

Czasy obecne…

Dwa tygodnie temu grupa Szerpów, powracających z nieudanej alpinistycznej wyprawy na Annapurnę, natrafiła na wycieńczoną kobietę. Była na tyle wyziębiona, że nie mogli się z nią porozumieć. Jedyne co wyłowili, to zaledwie kilka słów w języku niemieckim. Wkrótce potem zmarła. Ich uwagę zwróciło kilka osobliwych faktów: kobieta ubrana była w niemiecką garsonkę w stylu lat 40-tych XX wieku, z wpiętą broszą NSDAP. W torebce zmarłej znaleziono natomiast dokumenty, z których wynikało, że urodziła się w Dachau w 1917 roku, choć na oko miała 25 lat. Nazywała się Elisa Schneider i znajdowała się na liście pasażerów zaginionego pociągu…

Rozwiązuj zagadki i badaj lodowe czeluście jaskiń Himalajów. Odkryj mroczną tajemnicę zaginionego pociągu i poznaj los Elisy Schneider. Przeżyj emocjonującą przygodę w świecie pełnym okultyzmu, mitów i grozy. (opis wydawcy)