Producent: Wydawnictwo Dagiel
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: 2 grudnia 2011
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Ostatnia odsłona cyklu, zapoczątkowanego grą Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów. Wyprodukowana w polskim Wydawnictwie Dagiel, oferującym również darmowe programy edukacyjne.

Dni w Mirmiłowie nie różnią się zbytnio od siebie. Czasem komuś zerwie się krowa z łańcucha, czasem wpadną Zbójcerze z niezapowiedzianą wizytą, jednak przez większość dnia woje księcia Mirmiła snują głównie plany zdobycia dodatkowej porcji obiadu. Przynajmniej jeden z wojów – Kokosz, bo jego druh Kajko próbuje znaleźć jakieś użyteczne zajęcia godne rycerskiego pasa. Sielskie –  i nie bójmy się użyć tego słowa – nudnawe życie grodzian przerywa wizyta kupców z zachodu. Mieszkańcy Mirmiłowa (szczególnie ta piękniejsza część) z radością witają przybyszów. Nikt nawet nie podejrzewa, że najnowsze kolekcje sukien i chust, kolorowe pantofelki dla dam i wytrzymałe papcie dla panów będą wkrótce najmniej pamiętanym epizodem wizyty. Wszystko za sprawą ambitnego kupca Hodona i jego talentu do wyolbrzymiania ambicji odwiedzanych gospodarzy.  Urzeczony przechwałkami Hodona Mirmił powierza mu stanowisko głównego doradcy. Drewniana palisada, usypane z ziemi wały nie licują z powagą urzędu kasztelana, za namową Hodona Mirmił ogłasza podatek pod budowę zamku. Kajka i Kokosza czekają wielkie i niezbyt miłe zmiany. (źródło: www.dagiel.pl)

Kajko i Kokosz: Twierdza czarnoksiężnika to tradycyjna gra przygodowa typu point & click, stylem nawiązująca do klasyki gatunku, przedstawiająca nowe przygody dwójki polskich bohaterów komiksowych – Kajka i Kokosza. Każda z ponad 40 lokacji gry jest pieczołowicie malowana, by jak najlepiej oddać niezwykły charakter i styl komiksów. Potęguje to charakterystyczny dla komiksów Janusza Christy humor, który rozbawi zarówno dzieci, jak i rodziców. Do Mirmiłowa przybywają kupcy z zachodu, a pomiędzy nimi podstępny Hodon. Aby poznać jego tajemnice, jako Kajko i Kokosz gracze przemierzą dopracowany graficznie i wierny komiksowemu oryginałowi świat oraz sprawdzą się w wielu mini-grach. (źródło: www.cenega.pl)

Główne cechy:

  • 15 logicznych i zręcznościowych mini-gier
  • 40 plansz do zbadania