Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 22 kwietnia 1992
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Amiga, DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantasy,
Sterowanie: ikony poleceń, myszka,

Opis gry:

Cykl King’s Quest na oficjalnej stronie Kena i Roberty Williamsów – zobacz. Grę w wydaniu King’s Quest: Collection – zobacz. Fanowską stronę gry – zobacz.

Szósta odsłona serii King’s Quest, stworzona we współpracy Roberty Williams i Jane Jensen. Pierwsze wydanie gry pojawiło się na dyskietkach i było przeznaczone dla systemu MS-DOS. W 1993 roku wyszła wersja na CD-ROM dla Windows 3.0  i MS-DOS, w której nagrano głosy bohaterów. W roku 1994 przeniesiono grę  na platformy: Commodore Amiga i Apple Macintosh .

Do każdej wersji gry wykonano odmienne intro. Wprowadzenie w wersji dyskietkowej miało dwuwymiarową grafikę, którą w wydaniu na płycie CD poprawiono na trójwymiarową. Wersja CD została wydana wraz z Przewodnikiem  po ziemi Zielonych Wysp . Broszura była wyjątkowym zabezpieczeniem przed kopiowaniem, ponieważ znajdowała się w niej instrukcja do zagadki oraz kod potrzebny do przejścia labiryntu.

Fabuła King’s Quest VI koncentruje się wokół księcia Aleksandra. Młodzieniec obsesyjnie myśli  o pięknej księżniczce Cassimie, którą widział ostatni raz wiele lat temu. Nasz bohater wyrusza na spotkanie z ukochaną, ale jego plany krzyżuje sztorm, który rzuca go na jedną z plaż Wyspy Korony. Aleksander musi podjąć wędrówkę przez nieznane krainy, aby dotrzeć do Cassimy  i wyrwać ją z rąk wezyra.

Opis gry:

  • rozgrywka polegającą na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych
  • obecność elementów zręcznościowych
  • dwa różne zakończenia
  • ilustracja muzyczna – Chris Braymen

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronie Sierra Help Pages:

  • wersja DOS i Windows 3.0 – zobacz
  • uruchamianie w Windows 2000 i Windows XP – zobacz

Dostępna w dystrybucji cyfrowej na Windowsa 7, 8, 10 dzięki wsparciu programu ScummVM.