Producent: Grundislav Games
Wydawca: Application Systems Heidelberg
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 13 września 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Utrzymana w steampunkowym stylu przygodówka z amerykańskiego studia Grundislav Games, założonego przez Francisco Gonzaleza. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X i Linuksa.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym New Bretagne – przypominającym wiktoriański Londyn, portowym mieście znanym pod przydomkiem Lamplight City. Pod pozłotką dziewiętnastowiecznego oświecenia i postępu miasto skrywa wiele problemów: ubóstwo, walkę klasową i zbrodnię, z którym będzie musiał zmierzyć się główny bohater gry, Miles Fordham.

Miles Fordham jest prywatnym detektywem, którego partner został zamordowany na jego oczach. Od tego czasu duch zmarłego towarzyszy Milesowi i domaga się, by ten odnalazł jego zabójcę. Sytuacja niekorzystnie wpływa na psychikę detektywa, ale z ogólnej degrengolady wyrywa go sprawa zmarłej, a potem zdumiewająco ożywionej tuż przed pogrzebem pani Dupree.

Sprawa pani Dupree to pierwsze z pięciu zróżnicowanych śledztw, które prowadzimy w grze. Wraz z bohaterem odwiedzamy bogate i biedne dzielnice miasta, prowadzimy przesłuchania, zbieramy dowody i typujemy podejrzanych, a nasze wybory będą miały wpływ na zakończenie rozgrywki. W wędrówce towarzyszy nam głos Billa, który zza grobu udziela wskazówek swojemu wspólnikowi.